Haberler

OSB’de İstihdam Teşvikleri ve Kurum Uygulamaları Ziyaretleri Yapıldı

IMG 20190108 144606 1 scaled

OSB Firma Ziyaretleri kapsamında Bölgemiz Firmalarında Samet Mobilya, Yedibaşak Tekstil ve Oto Erol (Aziz Özen) fabrikalarını SGK İl Müdürü Ayhan Tuncer, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Mustafa Yavuztürk, İşkur İl Müdürü Abdullah Balcı,Ticaret İl Müdürü Bilal Öztürk ziyaret ettiler. Yapılan ziyaret de Kurum Müdürlerine OSB Yönetim Kurulu Üyesi İzzet Özen ve OSB Bölge Müdürü Mehmet Yaşar Demirel eşlik etti.

İlk olarak Samet Mobilya firmasını ziyaret edildi. Burada firma sahibi Mehmet Özeren’e kurum müdürleri tarafından 2019 yılında yapılacak olan İstihdam Teşvikleri ve Kurumu Uygulamaları hakkında bilgilendirmelerde bulunuldu. Mehmet Özeren’de yapılan ziyaretden duyduğu memnuniyeti belirterek şöyle devam etti. Özeren “Şu an yaşanılan ekonomik sıkıntılara rağmen devletimizin yanımızda olduğunu bilmek bizleri dahada bir mutlu ediyor ve umutlandırıyor. Bizler işverenler olarak da yapmış olduğumuz istihdam sayılarını elimizden geldiğince maksimum düzeyde tutmaya çalışıyoruz. Kurum müdürlerine, OSB Yönetimine ve Bölge Müdürüne yapmış oldukları ziyaretden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Yedibaşak Tekstile yapılan ziyaretde de firma Yetkilisi Diyadin Akdaş eşlik etti. Akdaş yapılan ziyaret ile ilgili şunları belirtti. Akdaş “ Fabrikalarının yeni açıldığını ve bu aşamada gerek İŞKUR olsun, gerek SGK ve diğer kurumlarımız olsun her zaman yanımızda oldular. Olmaya da devam ediyorlar. Yedibaşak Tekstil olarak Kurum Müdürlerimize, OSB Yönetimine ve OSB Bölge Müdürüne vermiş oldukları desteklerden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Oto Erol (Aziz Özen) firma sahibi Aziz Özen ise yapmış oldukları iş ile ilgili bilgilendirmelerde bulundu. Özen şöyle devam etti. “ Bizler burada otokarın yetkili servisi olarak tüm bölgeye hizmet veriyoruz. Zarar görmüş tüm zırhlı araçların ve yarım otobüs diye adlandırdığımız tüm araçların her türlü bakım onarım ve tamiri yapıyoruz. Devletimiz teşvikler ile bizlerin yanında olduğunu bilmek yapacağımız istihdamlarda elimizi daha da güçlendiriyor. Kurum Müdürlerimize, OSB Yönetimine ve OSB Bölge Müdürüne vermiş oldukları desteklerden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.
IMG 20190108 142232

IMG 20190108 142905

IMG 20190108 152536

IMG 20190108 161513

IMG 20190108 1615435

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir