Haberler

Risk Yönetimi Konulu Konferans Düzenlendi

risk yonetimi konferans 1

Organize Sanayi Bölgesi Konferans Salonu’ nda Üniversite – Sanayi işbirliği kapsamında Hacettepe Üniversitesi Öğretim Üyeleri Doç.Dr. Kasırga YILDIRAK ve Dr. Muhsin Özgür DOLGUN’ un konuşmacı olarak katıldığı “Risk Yönetimi ve Risk Yönetim Sisteminin Kurulması” konulu konferans düzenlendi. Konferansa Fırat Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Kutbeddin Demirdağ, STK Başkanları, OSB Yönetim Kurulu Üyeleri, İşverenler, Sanayiciler ve Öğretim Üyeleri katıldı.

Doç.Dr. Kasırga Yıldırak yaptığı sunumda şunları söyledi; “Riskle nasıl başa çıkılacağı gibi başlıklar hayati önem taşımaktadır. Risk biliminde bizim yaptığımız, bu konuda çalışmadan olmadan önce alt yapıyı detaylı incelemektir. Risklerin sayısal olarak tanımlanması gerekir. Öncelikle parasal yönden çıktıları incelemek lazım. Ülke olarak kurumsal olmadığımızdan şikayetçiyiz. Çünkü şirket düşünün halkla ilişkiler sorumlusundan basın birimine kadar birçok işi kendisi yapabiliyor. Böyle olunca işler yürümüyor. Eğer bu işi profesyoneller yaparsa daha başarılı olur. Yapılan çalışmaların risk oranları daha az ve çözülebilir boyutta olur” dedi.

Risk analizi verileriyle nitelikli bilgilere ulaşmayı çalıştığını ifade eden Dr. Muhsin Özgür Olgun ise şöyle devam etti; “Ölçemediğiniz hiçbir şeyi yönetemezsiniz. Her şeyi ölçüp sayısal olarak ifade etmeniz gerekir. Çünkü ancak bu şekilde şirketinizin, kurumunuzun risk yönetimiyle başa çıkabilir ve başarılı sonuçlar elde edebilirsiniz. Bizim amacımız nitelikli bilgiyi nasıl hayatımıza uygulayabiliriz. Bu anlamda iş hedeflerimizi çok iyi belirlememiz gerekir. Bir çalışma yapacağımız zaman amacımızın ve hedefimizin ne olduğunu çok iyi belirlememiz gerekir. Eğer bu kriterleri dikkate alarak yaparsak kaliteli sonuçlar elde edebiliriz” dedi.

İlgili gönderiler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir