Başkanın Mesajları, Haberler

Yönetim Kurulu Başkanımız Suat Öztürk: ‘Teşvikle 15 Yeni Yatırım’

kapak 1

Teşvikte 6. Bölge uygulaması süresinin 2 yıl uzatılması nedeniyle yatırımların daha fazla olacağı ve istihdamın daha fazla çoğalacağını ifade eden Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanımız Suat Öztürk, Elazığ’da yatırım yapacak firma sayısının 14-15 civarında olduğunu ve yatırım miktarının ise 500 milyon dolar olduğunu ifade etti.

Teşvik süresinin 2 yıl uzatılması nedeniyle yatırımların daha fazla olacağını, Elazığ’da teşvikini alıp yatırım yapacak firma sayısının 14-15 civarında olduğunu ve yatırım miktarının ise 500 milyon dolar civarındadır.

suat ozturk

“2 YIL UZATILMASI YATIRIMCILARIMIZI SEVİNDİRDİ”

Teşvik süresinin 1 yıl uzatılacağını tahmin ettiklerini ama yapılan açıklama ile 2 yıl uzatılmasının sevindirici bir gelişme olduğunu ifade eden Başkan Öztürk, “Teşviklerin uzatılması konusu bizler için çok önemliydi. Doğu ve Güneydoğu’ya yatırımların 6.bölgeden gelmesi bizler için olmazsa olmazımızdı. Çünkü çok büyük faydası var. Hükümetimiz de bu sürenin uzatılmasında bir sıkıntı görmedi. Biz belki bir yıl uzatılır diye düşünüyorduk ama 2 yıl uzatıldı. Çok güzel oldu. Özellikle Elazığ çok ciddi faydalanıyor bu konuda.” dedi.

haber1

YATIRIMCI RAHAT EDECEK

Teşvik süresinin uzatılmasının ardından Elazığ’a daha fazla yatırımcının geleceğini ifade eden Başkan Öztürk, “Bu 2 yıl uzatma kararı yatırımcılarımızı da rahatlattı. Sayın Cumhurbaşkanımıza ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Bundan sonra Elazığ için daha faydalı şeyler olacağına inanıyorum. Yatırımcının daha rahat yatırım yapması ve önünü görmesi için bu teşvik süresinin uzatılması hepimiz için iyi oldu.” dedi

ÖZTÜRK: “ELAZIĞ’DA 500 MİLYON DOLARLIK YATIRIM YAPILIYOR”

Elazığ’da şuan da ciddi yatırımların olduğunu açıklayan Başkan Öztürk, “Şuan ciddi yatırımlar var. Bu yatırımlar da ciddi boyutlar da yatırımlardır. Bu yatırımlarımızın boyutu yüksek olduğu için şuan da teşvikini alıp yatırımlarını yapacak firmalarının sayısı 14-15 civarındadır. Bunlarında yatırım tutarları yaklaşık 500 milyon dolardır.500 milyon doların üzerinde bizde bu sene 2023 ve 2024 yılında bitecekler var. Bunların bir kısmı 2023 yılında faaliyete geçecek. Bir kısmı da 2024 yılında faaliyete geçecek.” diye ifade etti.

haber2

2023 YILINDA 20 BİN KİŞİYE İSTİHDAM

2023 yılında istihdam hedeflerinin 20.000 olduğunu belirten Başkan Öztürk, “Bizim şuanda 11.000’in üzerinde çalışanımız var. Hedefimiz 2023 yılının sonunda 20 bindir. 20 bin istihdam hedefimizi de yakalayacağımıza inanıyorum. Bir de TEKSTİLKENT kuruyoruz. İnşaatımız hızla ilerliyor. Nasip olursa Mayıs ya da Haziran ayında tamamen bitmiş olacak. Bura da 2 bin 500 kişiye istihdam sağlayacak bir potansiyel var.” dedi.

haber3

EKONOMİ DAHA İYİYE GİDECEK

2023 yılında yapılacak seçimlerin ardından ekonominin daha iyi ve istikrarlı olacağını ifade eden Başkan Öztürk,“TEKSTİLKENT’in maliyeti kendi öz kaynaklarımız ve kalkınma ajansının da destekleri ile birlikte yaklaşık 40-45 milyon lirayı bulur diye düşünüyorum. 2023 yılında yapılacak seçimden sonra taşlar daha da yerine oturacak ve istikrarlı bir hale gelecek. Her zaman seçim atmosferinde değişik şeyler olabiliyor. Ama ben ülkenin ekonomisinin daha iyiye gideceğine inanıyorum.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir