Başkanın Mesajı

Darbe Kalkışmasını Lanetliyoruz!

ozturk

15 Temmuz 2016 Cuma gecesi Türk Silahlı Kuvvetleri emir komuta zinciri dışında FETÖ’ye bağlı hain terör örgütü tarafından gerçekleştirilmeye çalışılan kalleş darbe kalkışmasını LANETLİYORUZ.

Yaşanan bu darbe girişimi, Türk halkının demokrasiye sahip çıkması ve başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, siyasi parti başkanları, milletvekilleri, basın ve sivil toplum kuruluşlarının olayların başladığı andan itibaren şiddetli tepki ve vakur duruş ortaya koymaları sonucu başarısız kalmıştır.

Ülkemizde yaşanan FETÖ terör örgütü darbe girişimi kesinlikle kabul edilemez. “Bu bir ihanet ve ayaklanma hareketidir. Bu vatana ihanet hareketinin bedelini de çok ciddi ödeyeceklerdir.”

Türkiye Cumhuriyeti demokratik bir hukuk devletidir. Elazığ Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu olarak demokrasiyi kesintiye uğratacak her türlü kalkışma veya darbe girişimini şiddetle reddediyoruz. Ülkemiz üzerinde emelleri olan iç ve dış bütün mihrakların demokrasimizi kesintiye uğratacak her türlü girişimine karşı halkın ve milletin yanında yer aldığımızı ve ülkemizin yönetiminde, demokratik yollarla işbaşına gelmiş olan hükümetimiz ve halkımızın büyük çoğunluğunun oyunu alarak halk tarafından seçilen Cumhurbaşkanımızdan başka hiç bir otoriteyi kabul etmediğimizi beyan ediyoruz.

Elazığ Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanlığı her zaman olduğu gibi bugün de demokrasinin ve hukukun üstünlüğünün yanında yer almıştır. Özgürlüklere, hukukun üstünlüğüne, laik demokrasiye karşı her girişim bugün olduğu gibi bundan sonra da milletin kararlı direnişi ile karşılaşacaktır. Bu lanet FETÖ terör girişimini gerçekleştiren FETÖ’cülerin en ağır cezayla cezalandırılacağından hiç kimsenin şüphesi olmasın.

Ayrıca bu hain ve alçakça planlanan kalkışmanın başarısız olması için demokratik duruşunu ortaya koyan tüm yetkililere, Türk Milletine ve Organize Sanayi Bölgesi’ndeki tüm işletme sahipleri ile çalışanlarına şükranlarımızı sunarız.

Böyle bir basın bildirisini son kez yayınlamak ümidiyle, hayatını kaybeden şehitlerimize yüce Allah’tan rahmet, yakınlarına ve tüm ülkemize başsağlığı, yaralı yurttaşlarımıza da acil şifalar diliyoruz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

İlgili gönderiler